پيام محمد آصف رحيمي والي هرات بمناسبت حلول ماه با بركت رمضان

بسم الله الرحمن الرحمن الرحيم
هموطنان عزيز، شهروندان شريف هرات!
فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و برکت، ماه خود سازي و تزكيه نفس، ماه نزول قرآن و ماه دوری از گناهان را حضور تك تك شما مردم متدين ولایت هرات تبريك عرض مي نمايم.
هموطنان عزیز!
امسال در شرایطی به استقبال ماه مهمانی خدای عزوجل میرویم که متاسفانه بدلیل خشکسالی و نا امنی شهروندان کشور با مشکلات جدی رو بر اند از اینرو اميدوارم اقشار مختلف مردم بخصوص تجار و ثروتمندان در اين ماه با بركت، مستضعفين را فراموش نكنند، ميزبان صميمي به مهمانان بي بضاعت باشند، محبت و صميمت شان را نثار خانواده هايي نمايند كه چشم به انتظار سخاوت شان هستند.
علماي كرام دين و جامعه با عزت روحانيت!
تقاضاي من از شما بعنوان رهبران معنوي جامعه اسلامي اين است تا در اين ماه با فيض، جوانان مشتاق را بيشتر از آموزه هاي ديني در منابر آگاه سازيد، با موعظه ها و ارشادات ديني خود از ارتكاب اعمالي كه مخالف روحيه رمضان است جلوگيري نماييد. از جوانان با درك نيز ميخواهم حضور گسترده خود را در مساجد تقويت نمايند و سطح بالاي فرهنگ اصيل اسلامي را به نمايش بگذارند.
شهروندان گرامي !
ماه رمضان در كنار ساير بركات و فيوضات، فرصت مغتنمي در جهت دوري از اختلافات است. مطابق آموزه هاي عالم شمول دين پاك اسلام هر يك از ماه و شما مسئوليت داريم بخاطر تامين صلح و تحكيم اخوت اسلامي در بين جامعه و خانواده تلاش نماييم از اين رو از تمام كسانيكه به هردليلي در صف مخالفت مسلحانه با دولت قراردارند دعوت مي نمايم تا از فرصتي كه دولت براي شان فراهم ساخته است، در ماه صيام و قيام بهره گيرند و به پروسه صلح به پيوندند تا ديگر شاهد ريختن خون انسان بی گناهی در این سرزمین نباشيم، مادری در سوگ فرزند ننشیند و كودكي سایه پر مهر پدر را از سر خود کم نبیند.
اينجانب در حاليكه مجددا فرا رسيدن ماه مبارك رمضان را به مردم هرات تبريك ميگويم از اصناف و پيشه وران نيز مي طلبم در اين ماه با بركت،عدل و انصاف را در معاملات روزمره شان رعايت نمايند و از گرانفروشي خودداري نمايند.
هدایت جدی من به مسئولان دولتی نیز این است تا با افرادی که اقدام به احتکار و گرانفروشی می نمایند برخورد جدی قانونی شود.
در پايان حلول ماه صبر و شكيبايي را به مردم باديانت هرات تبريك وتهنيت عرض نموده و از خداوند بزرگ استدعا دارم تا به بركت اين اين ماه پُر از فيض و بركت صلح دايمي را در كشور مان حاكم بگرداند.
والسلام
محمد آصف رحيمي والي ولايت هرات