خواست مقام ولایت ازموسسات بین المللی بخاطر کمک به بازسازی بناهای تاریخی

هیات اتحادیه اروپا در بازدید از قلعه تاریخی اختیارالدین، علاقه مندی این اتحادیه بخاطر کمک به عمران و بازسازی بناهای تاریخی ولایت هرات را اعلام کرد.

 بنا به دعوت عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات، هیات اتحادیه اروپا در افغانستان وهمچنان برخی مسولان موسسات بین المللی عصر دیروز از بخش های مختلف قلعه اختیارالدین منحیث میراث ماندگار بشری بازدید نمود.

والی هرات با تشریح اهمیت بناهای تاریخی این ولایت وهمچنان مشکلاتی که درعرصه حفظ، مراقبت و بازسازی این بناها وجود دارد، ازموسسات بین المللی دعوت کرد تا در زمینه بازسازی و مرمت برخی بناها سهیم شوند.

در ولایت هرات نزدیک به هشتصد بنای تاریخی ثبت شده است که ازین میان شمار محدودی درسالیان اخیر بازسازی شده اند.

اخیرا مشاور امنیت ملی رییس جمهور کشور در سفرش به ولایت هرات، بسته کمکی به ارزش ده میلیون افغانی غرض بازسازی مجموعه مصلی را اعلام کرد.

این درحالیست که توجه به امور فرهنگی بویژه درقسمت بازسازی بناهای تاریخی یکی از اولویت های اساسی کار عبدالقیوم  رحیمی والی ولایت هرات اعلام شده است.

اخیرا مقام ولایت هرات در یک فراخوان عمومی،  از فرهنگیان و ادبیان، هنرمندان و نویسنده گان خواست تا آثار نوشته شده شان که تا اکنون به هردلیلی به زیور چاپ آراسته نگردیده است را غرض چاپ به مقام ولایت بسپارند.

# هرات

# اداره مستقل ارگان های محلی