بررسی وضعیت امنیتی هرات ازسوی هیات بلند پایه امنیتی و رییس اداره مستقل ارگان های محلی

رئیس عمومی اداره مستقل ارگان های محلی همراه با هیئت بلند پایه مقامات ارشد امنیتی و قوماندان حمایت قاطع ، امروز به ولایت هرات سفر نمود.
این هیئت در دیدار با عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات نتایج پرثمر عملیات اخیر در ولسوالی های شرقی هرات را تمجید نمود و بر حمایت بیشتر از نیرو های محلی تاکید نمود.
در ترکیب این هیئت دگرجنرال یاسین ضیا معاون اول وزارت دفاع ملی، جنرال خوشحال سعادت معین ارشد امنیتی و جنرال عبادالله عباد معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی شامل میباشند که به منظور ارزیابی وضعیت امنیتی به ولایت هرات، سفر کرده اند.
والی هرات در نشستی که در مقر ولایت برگذار شد، باخیر مقدم به هیئت مهمانان گزارشی از پیشرفت عملیات اخیر در ولسوالی های شرقی هرات را بیان داشت و نیاز به تداوم چنین عملیات را جدی خواند.
عبدالمتین بیگ رئیس اداره مستقل ارگان های محلی از تلاش مسولان محلی و مقام ولایت بخاطر سرکوب هراس افگنان قدردانی نمود.
همچنان رئیس امنیت ملی ولایت هرات، قوماندانان قول اردوی ۲۰۷ ظفر، قوماندان امنیه، قطعات سرحدی و نظم عامه بررسی های شان از وضعیت امنیتی را ارائه نمودند و از طرح ریزی و اجرای عملیات های بیشتر بخاطر از بین بردن نا امنی ها یاد آوری نمودند.
جنرال میلر قوماندان حمایت قاطع در افغانستان نیز جدیت و قاطعیت مسولان اداره محلی به شمول مقام ولایت و مسولان امنیتی و دفاعی را قابل قدر خواند و از تداوم حمایت های جامعه جهانی از روند تجهیز و تقویت نیروهای امنیتی اطمینان داد.
این هیئت در حالی به ولایت هرات سفر می نماید که عملیات اخیر تصفیوی در ولسوالی های شرقی هرات نتایج قابل قبولی را در پی داشته است.
در این عملیات ساحات زیادی از ولسوالی های اوبه، پشتون زرغون و چشت شریف از وجود هراس افگنان پاکسازی شد و نزدیک به یکصد تن از طالبان مسلح کشته و شماری نیز زخمی شدند.
#مقام ولایت هرات 
#اداره مستقل ارگان های محلی